Najszybszy na świecie Internet jest w naszym kraju.

Najszybszy na świecie Internet jest w naszym kraju.

INEA dołożoła do swojej oferty najszybszy internet na planecie dla klientów indywidualnych. Symetryczna linia światłowodowa o prędkości transferu danych do 10 Gb/s od teraz oferowany jest dla mieszkańców Poznania. Z tego powodu Polska dołącza do listy ledwo paru terenów na świecie zapewniających tak szybki Internet dla klientów indywidualnych.

Z usługi transferu 10 Gb/s od dziś skorzystać będzie mogło ok. 30.000 gospodarstw domowych na terenie Poznania. Do zakończenia roku INEA planuje zapewnić taką opcję w całym mieście, a docelowo zapewniać ją na całej swej sieci światłowodowej także poza Wielkopolską. Symetryczne łącze wykorzystujące technologię Fiber-To-The-Home (FTTH) o prędkości transferu danych aż do 10 Gb/s dostępne jest w abonamencie 399 zł. W innych państwach z niezwykle szybkiego łącza mogą korzystać tylko obywatele Szwajcarii a także pojedynczych miast w USA, Japonii, Korei Południowej oraz Singapurze.

Usługa łącza 10 Gb/s jest przeznaczona dla osób, jakie robiąc własne hobby lub wyzwania zawodowe, chcą zarówno ściągać, jak również odbierać informacje z niedostępną do tej pory w Polsce szybkością. Symetryczność łącza sprawia, że przesył tego typu informacjach w obie strony realizowany jest błyskawicznie. Tak sprawny Internet docenią także gracze. Świeże produkcje potrafią zajmować dziesiątki gigabajtów wolnego miejsca na dysku, a więc nawet na dzisiaj oferowanych łączach ich pobieranie potrafi zajmować tak wiele czasu, aby można było to docenić. Przy łączu 10 Gb/s czas ten może ulec poważnemu zmniejszeniu. Dla przykładu niezwykle oczekiwana gra obecnego roku Red Dead Redemption II mająca zajmować ok. 100 GB powierzchni dyskowej, na usłudze INEA może zostać ściągnięta w mnie więcej 2 minuty.

Comments are closed.