Firma Samsung stworzy 2-gi inkubator w Polsce

Firma Samsung stworzy 2-gi inkubator w Polsce

Jeszcze w tym roku kalendarzowym, otworzymy w Polsce drugi inkubator – ogłosił Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security w firmie Samsung w trakcie spotkania Cybersec w Krakowie. Głównym obszarem zainteresowań świeżej, powstającej w Lublinie, placówki ma być cyberbezpieczeństwo.

W ramach lubelskiego Inkubatora pojawiać się będą projekty dedykowane cyberbezpieczeństwu. Wśród nich odszukają się urządzenia oraz rozwiązania gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa systemom inteligentnym, umożliwiające zbieranie informacji i ich przetwarzanie a także komunikowanie się.

Projekty,Pomysły, jakie dostaną się do programu będą miały nieustanne wsparcie zarówno menedżerów, jak również inżynierów firmy Samsung, chociażby pracowników zlokalizowanego w Warszawie instytutu R&D Samsunga. Najlepsze z projektów będą mogły dodatkowo liczyć na dofinansowanie. Oprócz wsparcia najmłodszych biznesmenów, nowy Inkubator Samsung zaoferuje również bogaty program kierowany do obywateli Lublina, który obejmuje kursy, zajęcia warsztatowe z zakresu kodowania lub programowanie.

Lublin, stanowi w jakim pojawi się Samsung Inkubator. Prekursorska taka instytucja od ponad roku istnieje już na terenie Rzeszowa oraz skupia się na obszarze Internetu Rzeczy (IoT) i Uczenia Maszynowego. Grono projektów objętych wsparciem obejmuje obecnie 12 różnych pomysłów, w tym projekt nowoczesnych luster WiseGlass, lub JiTiV – system informatyczny smart home, który wspomaga człowieka w rozsądnym użytkowaniu prądu.

Comments are closed.